top
Indtast venligst dit brugernavn og adgangkode:
Glemt din adgangskode?
















































 

Superliga kampprogram 2014 / 2015 med dato og sendetidspunkter

Superliga kampprogram 2014 / 2015

Overskuelig oversigt over superliga kampprogrammet for sæson 2014/15. Samtlige superliga kampe med datoer og spille tidspunkter er angivet på denne side.

Årets superliga kampprogram indeholder ialt 33 runder, hvor de første 17. runder bliver afviklet i 2014 og de resterende i 2015. Når der kommer spil tips og odds fiduser til udvalgte superliga kampe fra Bookmaker, vil du også kunne finde et link til spil tips artiklerne fra denne side.

1. Runde

  • 18. juli 2014
    18:30  FC Nordsjælland - FC Vestsjælland
  • 19. juli 2014
    17:00 SønderjyskE  - AaB
  • 20. juli 2014
    14:00 OB - Hobro
    17:00 Silkeborg  -  FC København
    19:00 FC Midtjylland - Brøndby IF
  • 21. juli 2014
    19:00 Esbjerg fB - Randers FC

2. Runde

  • 25. juli 2014
    18:30 FC Vestsjælland - OB
  • 26. juli 2014
    17:00 AaB  - FC Midtjylland
    19:30 FC København - FC Nordsjælland
  • 27. juli 2014
    17:00 Randers FC - Hobro
    19:00 Esbjerg fB - SønderjyskE
  • 28. juli 2014
    19:00 Brøndby IF - Silkeborg

3. Runde

  • 1. august 2014
    18:30 Silkeborg - SønderjyskE
  • 2. august 2014
    15:00 FC Vestsjælland - FC København
    17:00 OB - AaB
  • 3. august 2014
    17:00 FC Nordsjælland - Esbjerg fB
    19:00 Hobro - Brøndby IF
  • 4. august 2014
    19:00 FC Midtjylland - Randers FC

4. Runde

5. Runde

  • 15. august 2014
    19:30 FC København - FC Midtjylland
  • 16. august 2014
    18:00 AaB - Esbjerg fB
  • 17. august 2014
    14:00 FC Vestsjælland - Silkeborg
    17:00 Brøndby IF - SønderjyskE
    19:00 Randers FC - OB
  • 18. august 2014
    19:00 Hobro - FC Nordsjælland

6. Runde

  • 30. august 2014
    17:00 SønderjyskE - Randers FC
  • 31. august 2014
    13:00 Silkeborg - AaB
    15:00 FC Midtjylland - Esbjerg fB
    17:00 FC Nordsjælland - Brøndby IF
    19:00 OB - FC København
  • 01. september 2014
    19:00 Hobro - FC Vestsjælland

7. Runde

  • 12. september 2014 
    18:30 FC Midtjylland - OB                    
  • 13. september 2014 
    20:35 AaB - FC København                 
  • 14. september 2014 
    14:00 Silkeborg - FC Nordsjælland   
    17:00 Brøndby IF - Randers FC          
    19:00 Esbjerg fB - FC Vestsjælland  
  • 15. september 2014 
    19:00 SønderjyskE - Hobro                 

8. Runde

  • 19. september 2014 
    18:30  Randers FC -Silkeborg             
  • 20. september 2014 
    17:00  Hobro - Esbjerg fB                    
  • 21. september 2014 
    14:00  OB - SønderjyskE                      
    16:30  FC København - Brøndby IF  
    19:00  FC Nordsjælland - FC Midtjylland                    
  • 22. september 2014 
    19:00  FC Vestsjælland - AaB             

9. Runde

  • 26. september 2014 
    18:30 AaB - Randers FC                        
  • 27. september 2014 
    15:00 SønderjyskE - FC København
    17:00 Silkeborg - Hobro                       
  • 28. september 2014 
    14:00 FC Midtjylland - FC Vestsjælland                      
    19:00 Esbjerg fB - Brøndby IF            
  • 29. september 2014 
    19:00 FC Nordsjælland - OB               

10. Runde

  • 03. oktober 2014       
    18:30 Hobro - FC Midtjylland             
  • 04. oktober 2014       
    17:00 OB - Silkeborg 
  • 05. oktober 2014       
    13:00 FC Vestsjælland - SønderjyskE                          
    15:00 Randers FC - FC Nordsjælland                            
    17:00 FC København - Esbjerg fB     
    19:00 Brøndby IF - AaB                         

11. Runde

  • 17. oktober 2014       
    18:30 AaB - Hobro     
  • 18. oktober 2014       
    17:00 FC Nordsjælland -  SønderjyskE                        
  • 19. oktober 2014       
    14:00 FC Midtjylland - Silkeborg       
    17:00 Brøndby IF - FC Vestsjælland
    19:00 FC København - Randers FC   
  • 20. oktober 2014       
    19:00 Esbjerg fB - OB                            

12. Runde

  • 24. oktober 2014       
    18:30 Silkeborg - FC Vestsjælland    
  • 25. oktober 2014       
    17:00 SønderjyskE - FC Midtjylland 
  • 26. oktober 2014       
    14:00 Randers FC - OB                          
    17:00 Hobro – FC København            
    19:00 Esbjerg fB - Brøndby IF            
  • 27. oktober 2014       
    19:00 FC Nordsjælland - AaB             

13. Runde

  • 31. oktober 2014       
    18:30 FC Midtjylland - FC Nordsjælland                     
  • 01. november 2014  
    17:00 FC Vestsjælland - Esbjerg fB  
  • 02. november 2014  
    14:00 OB -Hobro        
    17:00 FC København - SønderjyskE
    18:30 Brøndby IF - Randers FC          
  • 03. november 2014  
    19:00 AaB - Silkeborg                            

14. Runde

  • 07. november 2014  
    18:30 Silkeborg - FC Midtjylland       
  • 08. november 2014  
    19:00 Randers FC - Esbjerg fB            
  • 09. november 2014  
    13:00 SønderjyskE - OB                        
    15:00 AaB - FC Vestsjælland              
    17:00 Hobro - Brøndby IF                    
    19:15 FC Nordsjælland - FC København                     

15. Runde

  • 21. november 2014  
    18:30 FC Vestsjælland - Randers FC
  • 22. november 2014  
    17:00 Esbjerg fB - Hobro                      
  • 23. november 2014  
    14:00 OB - FC Nordsjælland               
    17:00 Brøndby IF - SønderjyskE        
    19:00 FC Midtjylland - AaB                  
  • 24. november 2014  
    19:00 FC København - Silkeborg       

16. Runde

  • 28. november 2014  
    18:30 SønderjyskE - Esbjerg fB         
  • 29. november 2014  
    17:00 Silkeborg - OB 
  • 30. november 2014  
    14:00 Hobro - Randers FC                   
    17:00 FC Nordsjælland - Brøndby IF                            
    19:00 AaB - FC København                 
  • 01. december 2014   
    19:00 FC Midtjylland - FC Vestsjælland                      

17. Runde

  • 05. december 2014   
    18:30 Randers FC - SønderjyskE       
  • 06. december 2014   
    17:00 OB - AaB            
  • 07. december 2014   
    14:00 FC Vestsjælland - Hobro          
    17:00 Brøndby IF - Silkeborg              
    19:00 FC København - FC Midtjylland                         
  • 08. december 2014   
    19:00 Esbjerg fB - FC Nordsjælland

18. Runde

  • 22. februar 2015
    15:00 FC København - FC Vestsjælland
    15:00 SønderjyskE – Hobro
    15:00 FC Nordsjælland - Randers FC
    15:00 Silkeborg - Esbjerg fB
    15:00 AaB - Brøndby IF
    15:00 FC Midtjylland - OB

19. Runde

  • 01. marts 2015
    15:00 OB - FC København
    15:00 Brøndby IF - FC Midtjylland
    15:00 Esbjerg fB – AaB
    15:00 Randers FC – Silkeborg
    15:00 Hobro - FC Nordsjælland
    15:00 FC Vestsjælland - SønderjyskE

20. Runde

  • 08. marts 2015
    15:00 FC Nordsjælland – SønderjyskE
    15:00 Silkeborg –Hobro
    15:00 AaB - Randers FC
    15:00 FC Midtjylland - Esbjerg fB
    15:00 FC København - Brøndby IF
    15:00 FC Vestsjælland - OB

21. Runde

  • 15. marts 2015
    15:00 FC Nordsjælland - FC Vestsjælland
    15:00 Esbjerg fB - FC København
    15:00 Randers FC - FC Midtjylland
    15:00 Hobro – AaB
    15:00 SønderjyskE – Silkeborg
    15:00 Brøndby IF - OB

22. Runde

  • 22. marts 2015
    15:00 Silkeborg - FC Nordsjælland
    15:00 AaB – SønderjyskE
    15:00 FC Midtjylland – Hobro
    15:00 FC København - Randers FC
    15:00 OB - Esbjerg fB
    15:00 FC Vestsjælland - Brøndby IF

23. Runde

  • 05. april 2015
    15:00 SønderjyskE - FC Nordsjælland
    15:00 Hobro – Silkeborg
    15:00 Randers FC – AaB
    15:00 Esbjerg fB - FC Midtjylland
    15:00 Brøndby IF - FC København
    15:00 OB - FC Vestsjælland

24. Runde

  • 12. april 2015
    15:00 AaB - FC Midtjylland
    15:00 Silkeborg - FC København
    15:00 FC Nordsjælland – OB
    15:00 SønderjyskE - Brøndby IF
    15:00 Hobro - Esbjerg fB
    15:00 Randers FC - FC Vestsjælland

25. Runde

  • 19. april 2015
    15:00 FC Vestsjælland – AaB
    15:00 FC København - FC Nordsjælland
    15:00 FC Midtjylland – Silkeborg
    15:00 Esbjerg fB - Randers FC
    15:00 Brøndby IF – Hobro
    15:00 OB - SønderjyskE

26. Runde

  • 26. april 2015
    15:00 FC Nordsjælland – Silkeborg
    15:00 SønderjyskE – AaB
    15:00 Hobro - FC Midtjylland
    15:00 Randers FC - FC København
    15:00 Esbjerg fB – OB
    15:00 Brøndby IF - FC Vestsjælland

27. Runde

  • 03. maj 2015
    15:00 FC Vestsjælland - FC Nordsjælland
    15:00 FC København - Esbjerg fB
    15:00 FC Midtjylland - Randers FC
    15:00 AaB – Hobro
    15:00 Silkeborg – SønderjyskE
    15:00 OB - Brøndby IF

28. Runde

  • 10. maj 2015
    15:00 FC Vestsjælland - FC København
    15:00 Hobro – SønderjyskE
    15:00 Randers FC - FC Nordsjælland
    15:00 Esbjerg fB – Silkeborg
    15:00 Brøndby IF – AaB
    15:00 OB - FC Midtjylland

29. Runde

  • 17. maj 2015
    15:00 FC Midtjylland - FC København
    15:00 AaB – OB
    15:00 Silkeborg - Brøndby IF
    15:00 FC Nordsjælland - Esbjerg fB
    15:00 SønderjyskE - Randers FC
    15:00 Hobro - FC Vestsjælland

30. Runde

  • 20. maj 2015
    15:00 FC Vestsjælland - FC Midtjylland
    15:00 FC København – AaB
    15:00 Randers FC – Hobro
    15:00 Esbjerg fB – SønderjyskE
    15:00 Brøndby IF - FC Nordsjælland
    15:00 OB - Silkeborg

31. Runde

  • 24. maj 2015
    15:00 FC København – OB
    15:00 FC Midtjylland - Brøndby IF
    15:00 AaB - Esbjerg fB
    15:00 Silkeborg - Randers FC
    15:00 FC Nordsjælland – Hobro
    15:00 SønderjyskE - FC Vestsjælland

32. Runde

  • 31. maj 2015
    15:00 Silkeborg – AaB
    15:00 FC Nordsjælland - FC Midtjylland
    15:00 SønderjyskE - FC København
    15:00 Hobro – OB
    15:00 Randers FC - Brøndby IF
    15:00 Esbjerg fB - FC Vestsjælland

33. Runde

  • 07. juni 2015
    15:00 OB - Randers FC
    15:00 Brøndby IF - Esbjerg fB
    15:00 AaB - FC Nordsjælland
    15:00 FC Midtjylland – SønderjyskE
    15:00 FC København – Hobro
    15:00 FC Vestsjælland - Silkeborg
---------------------------------------------------------------------------------------------
Størst i Europa --> Unibet --> stort fokus og høje odds på Tour de France 2015 etaperne,  La Liga, Premier League, Bundesligaen fodbold, Ligue 1, Champions League 2015/16, EM i herre håndbold, Europa League 2014/15 og Superligaen.
 

18+ Spil ansvarligt og med måde

Copyright © Impulsive Energy Ltd - All Rights Reserved.

SEO CMS system & web Content Management System by Media2 A/S.


HTML5 | CSS3