top
Indtast venligst dit brugernavn og adgangkode:
Glemt din adgangskode?
















































 

Æresdivisionen fodbold kampprogram Holland 2014/15

Æresdivisionen fodbold kampprogram Holland 2014/15

Kampprogram for Æresdivisionen aka Eredivisie i hollandsk fodbold for sæsonen 2014 / 2015. Kampprogrammet er overskueligt med datoer og start tidspunkter for alle fodbold kampene i den bedste hollandske fodboldrække Æresdivisionen. Denne sæsons turnering starter den 8. august 2014 med en fodboldkamp mellem PEC Zwolle og FC Utrect. Sidste spilledag bliver 17. maj 2015.

Kampprogram for Æresdivisionen

1. Runde

  • 08. august 2014          
    20:00 PEC Zwolle - FC Utrecht           
  • 09. august 2014          
    18:30 SC Heerenveen - FC Dordrecht                         
    19:45 Cambuur - FC Twente              
    19:45 Breda - Excelsior                         
    20:45 Heracles - AZ Alkmaar              
  • 10. august 2014          
    12:30 ADO Den Haag - Feyenoord   
    14:30 Go Ahead Eagles - FC Groningen                      
    14:30 Ajax - Vitesse  
    16:45 Willem II - PSV Eindhoven      

2. Runde

  • 15. august 2014          
    20:00 Feyenoord - SC Heerenveen 
  • 16. august 2014          
    18:30 PSV Eindhoven - Breda            
    19:45 FC Dordrecht - PEC Zwolle      
    19:45 FC Twente - ADO Den Haag   
    20:45 Vitesse - Cambuur                     
  • 17. august 2014          
    12:30 AZ Alkmaar - Ajax                       
    14:30 FC Utrecht - Willem II               
    14:30 Excelsior - Go Ahead Eagles   
    16:45 FC Groningen - Heracles          

3. Runde

  • 22. august 2014          
    20:00 Heracles - Cambuur                   
  • 23. august 2014          
    18:30 Willem II - AZ Alkmaar              
    19:45 SC Heerenveen - Excelsior     
    20:45 Feyenoord - FC Utrecht           
    20:45 Go Ahead Eagles - FC Dordrecht                       
  • 24. august 2014          
    12:30 PEC Zwolle - Vitesse                  
    14:30 ADO Den Haag - FC Groningen                          
    14:30 Breda - FC Twente                     
    16:45 Ajax - PSV Eindhoven               

4. Runde

  • 29. august 2014          
    20:00 Go Ahead Eagles - Willem II   
  • 30. august 2014          
    18:30 Cambuur - ADO Den Haag      
    19:45 Excelsior - Heracles                    
    19:45 FC Dordrecht - AZ Alkmaar     
    20:45 SC Heerenveen - FC Utrecht 
  • 31. august 2014          
    12:30 PSV Eindhoven - Vitesse         
    14:30 Breda - PEC Zwolle                     
    14:30 FC Groningen - Ajax                  
    16:45 FC Twente - Feyenoord           

5. Runde

  • 13. september 2014 
    18:30 Ajax - Heracles                            
    18:30 FC Twente - Go Ahead Eagles                            
    19:45 AZ Alkmaar - SC Heerenveen
    20:45 Feyenoord - Willem II               
    20:45 PEC Zwolle - PSV Eindhoven  
  • 14. september 2014 
    12:30 FC Utrecht - ADO Den Haag   
    14:30 Cambuur - FC Groningen        
    14:30 Vitesse - Excelsior                      
    16:45 FC Dordrecht - Breda                

6. Runde

  • 19. september 2014 
    20:00 Willem II - Breda                         
  • 20. september 2014 
    18:30 Excelsior - FC Dordrecht          
    19:45 ADO Den Haag - Go Ahead Eagles                    
    20:45 Vitesse - SC Heerenveen        
  • 21. september 2014 
    12:30 Heracles - FC Twente                
    14:30 Feyenoord - Ajax                       
    14:30 PSV Eindhoven - Cambuur     
    14:30 AZ Alkmaar - PEC Zwolle          
    16:45 FC Utrecht - FC Groningen     

7. Runde

  • 27. september 2014 
    18:30 Breda - Ajax     
    18:30 FC Dordrecht - Vitesse             
    19:45 PEC Zwolle - Heracles               
    20:45 Go Ahead Eagles - Feyenoord                           
    20:45 ADO Den Haag - AZ Alkmaar  
  • 28. september 2014 
    12:30 Excelsior - Cambuur                  
    14:30 FC Twente - FC Utrecht           
    14:30 FC Groningen - Willem II         
    16:45 SC Heerenveen - PSV Eindhoven                     

8. Runde

  • 03.oktober 2014        
    20:00 Vitesse - ADO Den Haag          
  • 04. oktober 2014       
    18:30 Heracles - Breda                         
    19:45 Willem II - SC Heerenveen     
    19:45 Cambuur - FC Dordrecht         
    20:45 FC Utrecht - Go Ahead Eagles                            
  • 05. oktober 2014       
    12:30 PSV Eindhoven - Excelsior      
    14:30 AZ Alkmaar - FC Twente          
    14:30 Feyenoord - FC Groningen     
    16:45 Ajax - PEC Zwolle                        

9. Runde

  • 18. oktober 2014       
    18:30 Willem II - Vitesse                      
    18:30 PSV Eindhoven - AZ Alkmaar 
    19:45 Feyenoord - Heracles               
    20:45 FC Twente - Ajax                        
    20:45 Breda - ADO Den Haag             
  • 19. oktober 2014       
    12:30 SC Heerenveen - Cambuur    
    14:30 FC Dordrecht - FC Utrecht      
    14:30 Go Ahead Eagles - PEC Zwolle                            
    16:45 FC Groningen - Excelsior         

10. Runde

  • 24. oktober 2014       
    20:00 ADO Den Haag - FC Dordrecht                           
  • 25. oktober 2014       
    18:30 Vitesse - Breda                            
    19:45 Heracles - Willem II                    
    20:45 Ajax - Go Ahead Eagles            
  • 26. oktober 2014       
    12:30 Cambuur - Feyenoord              
    14:30 FC Utrecht - PSV Eindhoven  
    14:30 AZ Alkmaar - FC Groningen    
    14:30 PEC Zwolle - SC Heerenveen 
    16:45 Excelsior - FC Twente               

11. Runde

  • 31. oktober 2014       
    20:00 Go Ahead Eagles - Heracles   
  • 1. november 2014     
    18:30 Ajax - FC Dordrecht                   
    19:45 Feyenoord - PEC Zwolle          
    19:45 FC Twente - SC Heerenveen 
    20:45 PSV Eindhoven - ADO Den Haag                       
  • 02. november 2014  
    12:30 FC Utrecht - Vitesse                  
    14:30 Willem II - Cambuur                  
    14:30 AZ Alkmaar - Excelsior              
    16:45 FC Groningen - Breda               

12. Runde

  • 07. november 2014  
    20:00 Excelsior - FC Utrecht               
  • 08. november 2014  
    18:30 ADO Den Haag - Willem II       
    19:45 SC Heerenveen - Go Ahead Eagles                  
    20:45 Breda - AZ Alkmaar                    
  • 09. november 2014  
    12:30 Cambuur - Ajax                           
    14:30 Vitesse - Feyenoord                 
    14:30 PEC Zwolle - FC Groningen     
    14:30 FC Dordrecht - FC Twente      
    16:45 Heracles - PSV Eindhoven       

13. Runde

  • 22. november 2014  
    18:30 AZ Alkmaar - Vitesse                 
    18:30 Go Ahead Eagles - Breda         
    19:45 Feyenoord - FC Dordrecht      
    20:45 Willem II - Excelsior                   
    20:45 Ajax - SC Heerenveen              
  • 23. november 2014  
    12:30 FC Groningen - PSV Eindhoven                         
    14:30 Heracles - ADO Den Haag        
    14:30 PEC Zwolle - FC Twente           
    16:45 FC Utrecht - Cambuur              

14. Runde

  • 28. november 2014  
    20:00 FC Dordrecht - Willem II          
  • 29. november 2014  
    18:30 SC Heerenveen - Heracles      
    19:45 Breda - FC Utrecht                     
    19:45 Vitesse - Go Ahead Eagles      
    20:45 Cambuur - AZ Alkmaar             
  • 30. november 2014  
    12:30 ADO Den Haag - Ajax                
    14:30 FC Twente - FC Groningen     
    14:30 Excelsior - PEC Zwolle               
    16:45 PSV Eindhoven - Feyenoord  

15. Runde

  • 06. december 2014   
    18:30 AZ Alkmaar - Go Ahead Eagles                           
    18:30 Excelsior - Feyenoord               
    19:45 Cambuur - Breda                        
    20:45 Ajax - Willem II                            
    20:45 FC Dordrecht - PSV Eindhoven                          
  • 07. december 2014   
    12:30 PEC Zwolle - ADO Den Haag   
    14:30 FC Utrecht - Heracles                
    14:30 FC Groningen - SC Heerenveen                        
    16:45 Vitesse - FC Twente                  

16. Runde

  • 12. december 2014   
    20:00 Heracles - FC Dordrecht           
  • 13. december 2014   
    18:30 Breda - SC Heerenveen           
    19:45 ADO Den Haag - Excelsior       
    20:45 Feyenoord - AZ Alkmaar         
    20:45 Go Ahead Eagles - Cambuur  
  • 14. december 2014   
    12:30 Ajax - FC Utrecht                        
    14:30 PSV Eindhoven - FC Twente  
    14:30 FC Groningen - Vitesse            
    16:45 Willem II - PEC Zwolle               

17. Runde

  • 19. december 2014   
    20:00 SC Heerenveen - ADO Den Haag                      
  • 20. december 2014   
    18:30 Cambuur - PEC Zwolle              
    19:45 FC Dordrecht - FC Groningen
    19:45 PSV Eindhoven - Go Ahead Eagles                   
    20:45 AZ Alkmaar - FC Utrecht          
  • 21. december 2014   
    12:30 Vitesse - Heracles                      
    14:30 Breda - Feyenoord                    
    14:30 Excelsior - Ajax                            
    16:45 FC Twente - Willem II               

18. Runde

  • 16. januar 2015           
    20:00 Ajax - FC Groningen                  
  • 17. januar 2015           
    18:30 PEC Zwolle - Breda                     
    19:45 AZ Alkmaar - FC Dordrecht     
    19:45 ADO Den Haag - Cambuur      
    20:45 Vitesse - PSV Eindhoven         
  • 18. januar 2015           
    12:30 Willem II - Go Ahead Eagles   
    14:30 Feyenoord - FC Twente           
    14:30 FC Utrecht - SC Heerenveen 
    16:45 Heracles - Excelsior                    

19. Runde

  • 23. januar 2015           
    20:00 FC Twente - Heracles                
  • 24. januar 2015           
    18:30 Cambuur - PSV Eindhoven     
    19:45 PEC Zwolle - AZ Alkmaar          
    19:45 FC Dordrecht - Excelsior          
    20:45 SC Heerenveen - Vitesse        
  • 25. januar 2015           
    12:30 Ajax - Feyenoord                       
    14:30 Breda - Willem II                         
    14:30 FC Groningen - FC Utrecht     
    16:45 Go Ahead Eagles - ADO Den Haag                    

20. Runde

  • 30. januar 2015           
    20:00 FC Groningen - Go Ahead Eagles                      
  • 31. januar 2015           
    18:30 PSV Eindhoven - Willem II      
    19:45 Excelsior - Breda                         
    19:45 FC Dordrecht - SC Heerenveen                         
    20:45 FC Twente - Cambuur              
  • 1. februar 2015           
    12:30 Feyenoord - ADO Den Haag   
    14:30 FC Utrecht - PEC Zwolle           
    14:30 Vitesse - Ajax  
    16:45 AZ Alkmaar - Heracles              

21. Runde

  • 03. februar 2015        
    18:30 Go Ahead Eagles - Excelsior   
    20:45 Breda - PSV Eindhoven            
     
  • 04. februar 2015        
    18:30 SC Heerenveen - Feyenoord 
    18:30 ADO Den Haag - FC Twente   
    19:45 PEC Zwolle - FC Dordrecht      
    20:45 Cambuur - Vitesse                     
    20:45 Willem II - FC Utrecht               
  • 05. februar 2015        
    18:30 Heracles - FC Groningen          
    20:45 Ajax - AZ Alkmaar                       

22. Runde

  • 07. februar 2015        
    18:30 FC Dordrecht - ADO Den Haag                           
    18:30 FC Twente - Excelsior               
    19:45 SC Heerenveen - PEC Zwolle 
    20:45 PSV Eindhoven - FC Utrecht  
    20:45 Breda - Vitesse                            
  • 08. februar.2015        
    12:30 Feyenoord - Cambuur              
    14:30 Willem II - Heracles                    
    14:30 Go Ahead Eagles - Ajax            
    16:45 FC Groningen - AZ Alkmaar    

23. Runde

  • 13. februar 2015        
    20:00 AZ Alkmaar - PSV Eindhoven 
  • 14. februar 2015        
    18:30 Heracles - Feyenoord               
    19:45 Excelsior - FC Groningen         
    19:45 Vitesse - Willem II                      
    20:45 ADO Den Haag - Breda             
  • 15. februar 2015        
    12:30 Cambuur - SC Heerenveen    
    14:30 FC Utrecht - FC Dordrecht      
    14:30 PEC Zwolle - Go Ahead Eagles                            
    16:45 Ajax - FC Twente                        

24. Runde

  • 20. februar 2015        
    20:00 Breda - Cambuur                        
  • 21. februar 2015        
    18:30 ADO Den Haag - PEC Zwolle   
    19:45 Go Ahead Eagles - AZ Alkmaar                           
    19:45 PSV Eindhoven - FC Dordrecht                          
    20:45 Heracles - FC Utrecht                
  • 22. februar 2015        
    12:30 Willem II - Ajax                            
    14:30 SC Heerenveen - FC Groningen                        
    14:30 FC Twente - Vitesse                  
    16:45 Feyenoord - Excelsior               

25. Runde

  • 27. februar 2015        
    20:00 FC Dordrecht - Go Ahead Eagles                       
  • 28. februar 2015        
    18:30 Vitesse - PEC Zwolle                  
    19:45 AZ Alkmaar - Willem II              
    19:45 FC Twente - Breda                     
    20:45 Cambuur - Heracles                   
  • 1. marts 2015              
    12:30 Excelsior - SC Heerenveen     
    14:30 FC Utrecht - Feyenoord           
    14:30 FC Groningen - ADO Den Haag                          
    16:45 PSV Eindhoven - Ajax               

26. Runde

  • 06. marts 2015            
    20:00 Willem II - FC Twente               
  • 07. marts 2015            
    18:30 Go Ahead Eagles - PSV Eindhoven                   
    19:45 Heracles - Vitesse                      
    19:45 ADO Den Haag - SC Heerenveen                      
    20:45 PEC Zwolle - Cambuur              
  • 08. marts 2015            
    12:30 FC Groningen - FC Dordrecht
    14:30 Feyenoord - Breda                    
    14:30 Ajax - Excelsior                            
    16:45 FC Utrecht - AZ Alkmaar          

27. Runde

  • 13. marts 2015            
    20:00 Vitesse - AZ Alkmaar                 
  • 14. marts 2015            
    18:30 PSV Eindhoven - FC Groningen                         
    19:45 Breda - Go Ahead Eagles         
    19:45 Cambuur - FC Utrecht              
    20:45 Excelsior - Willem II                   
  • 15. marts 2015            
    12:30 FC Twente - PEC Zwolle           
    14:30 ADO Den Haag - Heracles        
    14:30 SC Heerenveen - Ajax              
    16:45 FC Dordrecht - Feyenoord      

28. Runde

  • 20. marts 2015            
    20:00 FC Utrecht - Breda                     
  • 21. marts 2015            
    18:30 Go Ahead Eagles - Vitesse      
    19:45 Willem II - FC Dordrecht          
    19:45 Heracles - SC Heerenveen      
    20:45 AZ Alkmaar - Cambuur             
  • 22. marts 2015            
    12:30 Ajax - ADO Den Haag                
    14:30 FC Groningen - FC Twente     
    14:30 Feyenoord - PSV Eindhoven  
    16:45 PEC Zwolle - Excelsior               

29. Runde

  • 04. april 2015              
    18:30 PEC Zwolle - Willem II               
    18:30 Vitesse - FC Groningen            
    19:45 SC Heerenveen - Breda           
    20:45 FC Dordrecht - Heracles           
    20:45 FC Twente - PSV Eindhoven  
  • 05. april.2015              
    12:30 FC Utrecht - Ajax                        
    12:30 AZ Alkmaar - Feyenoord         
    14:30 Excelsior - ADO Den Haag       
    16:45 Cambuur - Go Ahead Eagles  

30. Runde

  • 10. april.2015              
    20:00 PSV Eindhoven - PEC Zwolle  
  • 11. april 2015              
    18:30 Excelsior - Vitesse                      
    19:45 SC Heerenveen - AZ Alkmaar
    19:45 Breda - FC Dordrecht                
    20:45 Heracles - Ajax                            
  • 12. april 2015              
    12:30 Willem II - Feyenoord               
    14:30 FC Groningen - Cambuur        
    14:30 Go Ahead Eagles - FC Twente                            
    16:45 ADO Den Haag - FC Utrecht   

31. Runde

  • 17. april 2015              
    20:00 Cambuur - Excelsior                  
  • 18. april 2015              
    18:30 AZ Alkmaar - ADO Den Haag  
    19:45 PSV Eindhoven - SC Heerenveen                     
    19:45 Vitesse - FC Dordrecht             
    20:45 Willem II - FC Groningen         
  • 19. april 2015              
    12:30 Feyenoord - Go Ahead Eagles                           
    14:30 Ajax - Breda     
    14:30 Heracles - PEC Zwolle               
    16:45 FC Utrecht - FC Twente           

32. Runde

  • 24. april 2015              
    20:00 ADO Den Haag - Vitesse          
  • 25. april 2015              
    18:30 SC Heerenveen - Willem II     
    19:45 Go Ahead Eagles - FC Utrecht                            
    19:45 Breda - Heracles                         
    20:45 Excelsior - PSV Eindhoven      
  • 26. april 2015              
    12:30 FC Dordrecht - Cambuur         
    14:30 PEC Zwolle - Ajax                        
    14:30 FC Groningen - Feyenoord     
    16:45 FC Twente - AZ Alkmaar          

33. Runde

  • 10.maj 2015                 
    14:30 FC Utrecht - Excelsior               
    14:30 FC Twente - FC Dordrecht      
    14:30 FC Groningen - PEC Zwolle     
    14:30 PSV Eindhoven - Heracles       
    14:30 Ajax - Cambuur                           
    14:30 Go Ahead Eagles - SC Heerenveen                  
    14:30 Willem II - ADO Den Haag       
    14:30 AZ Alkmaar - Breda                    
    14:30 Feyenoord - Vitesse                 

34. Runde

  • 17. maj 2015                
    14:30 Vitesse - FC Utrecht                  
    14:30 Heracles - Go Ahead Eagles   
    14:30 Excelsior - AZ Alkmaar              
    14:30 PEC Zwolle - Feyenoord          
    14:30 Breda - FC Groningen               
    14:30 FC Dordrecht - Ajax                   
    14:30 Cambuur - Willem II                  
    14:30 SC Heerenveen - FC Twente 
    14:30 ADO Den Haag - PSV Eindhoven
---------------------------------------------------------------------------------------------
Størst i Europa --> Unibet --> stort fokus og høje odds på Tour de France 2015 etaperne,  La Liga, Premier League, Bundesligaen fodbold, Ligue 1, Champions League 2015/16, EM i herre håndbold, Europa League 2014/15 og Superligaen.
 

18+ Spil ansvarligt og med måde

Odds 8 og odds 6 – Begge ramte plet!
Det danske landshold i fodbold er efter 4 sejre i træk og senest en uafgjort på hjemmebane mod Rumænien søndag aften den 8. oktober 2017 meget tættere på VM 2018 slutrunden end Danmark har været før. Til alle der fulgte med på Bookmaker.dk – vil der her være en lille opsummering på de 2 seneste landskampe med det danske landshold. Alle der spillede med fik 2 primære flotte odds – der ramte plet. Tillykke med gevinsterne.
Mest besøgte
Copyright © Impulsive Energy Ltd - All Rights Reserved.

SEO CMS system & web Content Management System by Media2 A/S.


HTML5 | CSS3