top
Indtast venligst dit brugernavn og adgangkode:
Glemt din adgangskode?
















































 

Portugal Primeira Liga fodbold kampprogram 2014/2015

Portugal Primeira Liga fodbold kampprogram 2014/2015

Kampprogram for den bedste portugisiske fodboldrække, Primeira Liga. Portugal´s 1. division i fodbold -->Primeira Liga starter 17. august 2014 og bliver afsluttet 25. maj 2015.

Kampprogram for Portugal´s 1. division for sæson 2014/15

1. Runde

  • 15.08.2014                    
    21:00 FC Porto -  Maritimo                  
  • 16.08.2014                    
    19:05 Gil Vicente -  Vitoria de Guimaraes                  
    21:30 Academica -  Sporting CP        
  • 17.08.2014
    17:00 Nacional -  Moreirense            
    17:00 Rio Ave -  Vitoria de Setubal  
    18:00 Penafiel -  Belenenses             
    20:00 Braga -  Boavista                         
    20:15 Benfica -  P.Ferreira                   
  • 18.08.2014                    
    21:00 Arouca -  Estoril                           

2. Runde

  • 22.08.2014                    
    21:00 Vitoria de Guimaraes -  Penafiel                       
  • 23.08.2014                    
    18:00 Maritimo -  Academica             
    19:00 P.Ferreira -  FC Porto                
    21:30 Sporting CP -  Arouca                
  • 24.08.2014                    
    17:00 Belenenses -  Nacional             
    18:00 Estoril -  Rio Ave                          
    18:00 Vitoria de Setubal -  Gil Vicente                         
    20:30 Boavista -  Benfica                      
  • 25.08.2014                    
    21:00 Moreirense -  Braga                  

3. Runde

  • 29.08.2014                    
    21:00 Academica -  Vitoria de Setubal                         
  • 30.08.2014                    
    19:00 Belenenses -  Vitoria de Guimaraes                
    21:30 Braga -  Estoril 
  • 31.08.2014                    
    17:00 Gil Vicente -  Maritimo             
    18:00 Penafiel -  P.Ferreira                 
    19:00 FC Porto -  Moreirense            
    19:00 Nacional -  Arouca                      
    20:00 Benfica -  Sporting CP               
  • 01.09.2014                    
    21:00 Rio Ave -  Boavista                     

4. Runde

  • 12.09.2014                    
    21:30 Vitoria de Setubal -  Benfica   
  • 13.09.2014                    
    17:00 Moreirense -  Rio Ave              
    19:00 Arouca -  Braga                            
    21:15 Sporting CP -  Belenenses       
  • 14.09.2014                    
    17:00 Maritimo -  Penafiel                  
    17:00 Boavista -  Academica               
    18:00 P.Ferreira -  Gil Vicente            
    18:00 Vitoria de Guimaraes -  FC Porto                       
    20:15 Estoril -  Nacional

5. Runde

  • 21. september 2014 
    17:00 Vitoria de Guimaraes - P.Ferreira                     
    17:00 Nacional - Braga                          
    17:00 FC Porto - Boavista                    
    17:00 Rio Ave - Arouca                         
    17:00 Penafiel - Vitoria de Setubal  
    17:00 Gil Vicente - Sporting CP         
    17:00 Benfica - Moreirense                
    17:00 Belenenses - Maritimo            
    17:00 Academica - Estoril                    

6. Runde

  • 28. september 2014 
    17:00 Sporting CP - FC Porto              
    17:00 Vitoria de Setubal - Nacional 
    17:00 Moreirense - Penafiel              
    17:00 Maritimo - Vitoria de Guimaraes                      
    17:00 Estoril - Benfica                           
    17:00 P.Ferreira - Belenenses           
    17:00 Arouca - Academica                  
    17:00 Braga - Rio Ave                            
    17:00 Boavista - Gil Vicente                

7. Runde

  • 05. oktober 2014       
    17:00 Gil Vicente - Estoril                    
    17:00 FC Porto - Braga                          
    17:00 Vitoria de Guimaraes - Boavista                        
    17:00 Benfica - Arouca                         
    17:00 Nacional - Rio Ave                      
    17:00 Penafiel - Sporting CP               
    17:00 P.Ferreira - Maritimo                
    17:00 Belenenses - Vitoria de Setubal                        
    17:00 Academica - Moreirense         

8. Runde

  • 26. oktober 2014       
    17:00 Rio Ave - Penafiel                       
    17:00 Sporting CP - Maritimo             
    17:00 Vitoria de Setubal - Vitoria de Guimaraes     
    17:00 Moreirense - Gil Vicente         
    17:00 Braga - Benfica                            
    17:00  Estoril - Belenenses                  
    17:00 Nacional - Academica               
    17:00 Boavista - P.Ferreira                  
    17:00 Arouca - FC Porto                       

9. Runde

  • 02. november 2014  
    17:00 FC Porto - Nacional                    
    17:00 Penafiel - Estoril                          
    17:00 Gil Vicente - Arouca                  
    17:00 Maritimo - Moreirense            
    17:00 Vitoria de Guimaraes - Sporting CP                  
    17:00 P.Ferreira - Vitoria de Setubal                            
    17:00 Benfica - Rio Ave                        
    17:00 Belenenses - Boavista              
    17:00 Academica - Braga                     

10. Runde

  • 09. november 2014  
    17:00 Vitoria de Setubal - Maritimo
    17:00 Sporting CP - P.Ferreira           
    17:00 Nacional - Benfica                      
    17:00 Moreirense - Belenenses       
    17:00 Rio Ave - Academica                 
    17:00 Estoril - FC Porto                         
    17:00 Braga - Gil Vicente                     
    17:00 Boavista - Penafiel                     
    17:00 Arouca - Vitoria de Guimaraes                           

11. Runde

  • 30. november 2014  
    17:00 Sporting CP - Vitoria de Setubal                        
    17:00 P.Ferreira - Estoril                      
    17:00 Penafiel - Braga                           
    17:00 Maritimo - Boavista                   
    17:00 Belenenses - Arouca                 
    17:00 FC Porto - Rio Ave                      
    17:00 Vitoria de Guimaraes - Moreirense                 
    17:00 Gil Vicente - Nacional               
    17:00 Academica - Benfica                  

12. Runde

  • 07. december 2014   
    17:00 Nacional - Maritimo                   
    17:00 Rio Ave - Gil Vicente                 
    17:00 Moreirense - P.Ferreira           
    17:00 Benfica - Belenenses                
    17:00 Estoril - Vitoria de Setubal      
    17:00 Braga - Vitoria de Guimaraes 
    17:00 Boavista - Sporting CP              
    17:00 Arouca - Penafiel                        
    17:00 Academica - FC Porto               

13. Runde

  • 14. december 2014   
    17:00 Sporting CP - Moreirense       
    17:00 Maritimo - Estoril                        
    17:00 Vitoria de Setubal - Boavista  
    17:00 FC Porto - Benfica                      
    17:00 P.Ferreira - Arouca                    
    17:00 Gil Vicente - Academica           
    17:00 Penafiel - Nacional                     
    17:00 Vitoria de Guimaraes - Rio Ave                          
    17:00 Belenenses - Braga                    

14. Runde

  • 21. december 2014   
    17:00 Moreirense - Boavista              
    17:00 Rio Ave - Belenenses                
    17:00 FC Porto - Vitoria de Setubal 
    17:00 Nacional - Sporting CP              
    17:00 Estoril - Vitoria de Guimaraes
    17:00 Braga - P.Ferreira                       
    17:00 Benfica - Gil Vicente                  
    17:00 Arouca - Maritimo                      
    17:00 Academica - Penafiel                

15. Runde

  • 04. januar 2015           
    17:00 Sporting CP - Estoril                   
    17:00 Boavista - Arouca                       
    17:00 Gil Vicente - FC Porto               
    17:00 Vitoria de Guimaraes - Nacional                        
    17:00 Vitoria de Setubal - Moreirense                        
    17:00 Maritimo - Braga                         
    17:00 Penafiel - Benfica                       
    17:00 Belenenses - Academica         
    17:00 P.Ferreira - Rio Ave                   

16. Runde

  • 11. januar 2015           
    17:00 Rio Ave - Maritimo                     
    17:00 FC Porto - Belenenses              
    17:00 Gil Vicente - Penafiel                
    17:00 Braga - Sporting CP                    
    17:00 Benfica - Vitoria de Guimaraes                          
    17:00 Academica - P.Ferreira             
    17:00 Nacional - Boavista                    
    17:00 Estoril - Moreirense                  
    17:00 Arouca - Vitoria de Setubal    

17. Runde

  • 18. januar 2015           
    17:00 Maritimo - Benfica                     
    17:00 Penafiel - FC Porto                     
    17:00 Belenenses - Gil Vicente         
    17:00 Vitoria de Setubal - Braga       
    17:00 Vitoria de Guimaraes - Academica                   
    17:00 Boavista - Estoril                         
    17:00 Sporting CP - Rio Ave                
    17:00 Moreirense - Arouca                
    17:00 P.Ferreira - Nacional                 

18. Runde

  • 25. januar 2015           
    17:00 Moreirense - Nacional             
    17:00 Maritimo - FC Porto                   
    17:00 Belenenses - Penafiel              
    17:00 Vitoria de Setubal - Rio Ave   
    17:00 P.Ferreira - Benfica                    
    17:00 Estoril - Arouca                            
    17:00 Boavista - Braga                          
    17:00 Vitoria de Guimaraes - Gil Vicente                   
    17:00 Sporting CP - Academica         

19. Runde

  • 1. februar 2015           
    17:00 Gil Vicente - Vitoria de Setubal                          
    17:00 Arouca - Sporting CP                 
    17:00 FC Porto - P.Ferreira                 
    17:00 Benfica - Boavista                       
    17:00 Penafiel - Vitoria de Guimaraes                        
    17:00 Nacional - Belenenses              
    17:00 Braga - Moreirense                   
    17:00 Academica - Maritimo              
    17:00 Rio Ave - Estoril                           

20. Runde

  • 08. februar 2015        
    17:00 P.Ferreira - Penafiel                  
    17:00 Boavista - Rio Ave                      
    17:00 Maritimo - Gil Vicente              
    17:00 Estoril - Braga  
    17:00 Vitoria de Guimaraes - Belenenses                 
    17:00 Moreirense - FC Porto             
    17:00 Vitoria de Setubal - Academica                          
    17:00 Arouca - Nacional                       
    17:00 Sporting CP - Benfica                

21. Runde

  • 15. februar 2015        
    17:00 Belenenses - Sporting CP        
    17:00 Penafiel - Maritimo                   
    17:00 Benfica - Vitoria de Setubal    
    17:00 Rio Ave - Moreirense               
    17:00 Gil Vicente - P.Ferreira             
    17:00 Academica - Boavista                
    17:00 FC Porto - Vitoria de Guimaraes                        
    17:00 Nacional - Estoril                         
    17:00 Braga - Arouca

22. Runde

  • 22. februar 2015        
    17:00 P.Ferreira - Vitoria de Guimaraes                     
    17:00 Boavista - FC Porto                    
    17:00 Arouca - Rio Ave                         
    17:00 Sporting CP - Gil Vicente         
    17:00 Estoril - Academica                    
    17:00 Moreirense - Benfica                
    17:00 Braga - Nacional                          
    17:00 Vitoria de Setubal - Penafiel  
    17:00 Maritimo - Belenenses            

23. Runde

  • 1. marts 2015              
    17:00 Penafiel - Moreirense              
    17:00 Nacional - Vitoria de Setubal 
    17:00 Benfica - Estoril                           
    17:00 Rio Ave - Braga                            
    17:00 FC Porto - Sporting CP              
    17:00 Vitoria de Guimaraes - Maritimo                      
    17:00 Belenenses - P.Ferreira           
    17:00 Academica - Arouca                  
    17:00 Gil Vicente - Boavista                

24. Runde

  • 08. marts 2015            
    17:00 Estoril - Gil Vicente                    
    17:00 Arouca - Benfica                         
    17:00 Maritimo - P.Ferreira                
    17:00 Braga - FC Porto                          
    17:00 Rio Ave - Nacional                      
    17:00 Vitoria de Setubal - Belenenses                        
    17:00 Boavista - Vitoria de Guimaraes                        
    17:00 Sporting CP - Penafiel               
    17:00 Moreirense - Academica         

25. Runde

  • 15. marts 2015            
    17:00 Belenenses - Estoril                   
    17:00 FC Porto - Arouca                       
    17:00 Vitoria de Guimaraes - Vitoria de Setubal     
    17:00 Penafiel - Rio Ave                       
    17:00 Maritimo - Sporting CP             
    17:00 Gil Vicente - Moreirense         
    17:00 Benfica - Braga                            
    17:00 Academica - Nacional               
    17:00 P.Ferreira - Boavista                  

26. Runde

  • 22. marts 2015            
    17:00 Estoril - Penafiel                          
    17:00 Sporting CP - Vitoria de Guimaraes                  
    17:00 Boavista - Belenenses              
    17:00 Arouca - Gil Vicente                  
    17:00 Vitoria de Setubal - P.Ferreira                            
    17:00 Braga - Academica                     
    17:00 Nacional - FC Porto                    
    17:00 Moreirense - Maritimo            
    17:00 Rio Ave - Benfica                        

27. Runde

  • 04. april 2015              
    17:00 Belenenses - Moreirense       
    17:00 Gil Vicente - Braga                     
    17:00 Maritimo - Vitoria de Setubal
    17:00 Vitoria de Guimaraes - Arouca                           
    17:00 P.Ferreira - Sporting CP           
    17:00 Benfica - Nacional                      
    17:00 Academica - Rio Ave                 
    17:00 FC Porto - Estoril                         
    17:00 Penafiel - Boavista                     

28. Runde

  • 12. april.2015              
    17:00 Braga - Penafiel                           
    17:00 Rio Ave - FC Porto                      
    17:00 Nacional - Gil Vicente               
    17:00 Benfica - Academica                  
    17:00 Vitoria de Setubal - Sporting CP                        
    17:00 Boavista - Maritimo                   
    17:00 Moreirense - Vitoria de Guimaraes                 
    17:00 Estoril - P.Ferreira                      
    17:00 Arouca - Belenenses                 

29. Runde

  • 19. april 2015              
    17:00 Gil Vicente - Rio Ave                 
    17:00 Vitoria de Setubal - Estoril      
    17:00 Penafiel - Arouca                        
    17:00 Sporting CP - Boavista              
    17:00 Maritimo - Nacional                   
    17:00 P.Ferreira - Moreirense           
    17:00 Belenenses - Benfica                
    17:00 Vitoria de Guimaraes - Braga 
    17:00 FC Porto - Academica               

30. Runde

  • 26. april 2015              
    17:00 Moreirense - Sporting CP       
    17:00 Benfica - FC Porto                      
    17:00 Academica - Gil Vicente           
    17:00 Nacional - Penafiel                     
    17:00 Braga - Belenenses                    
    17:00 Estoril - Maritimo                        
    17:00 Arouca - P.Ferreira                    
    17:00 Rio Ave - Vitoria de Guimaraes                          
    17:00 Boavista - Vitoria de Setubal  

31. Runde

  • 03. maj 2015                
    17:00 Vitoria de Setubal - FC Porto 
    17:00 P.Ferreira - Braga                       
    17:00 Penafiel - Academica                
    17:00 Vitoria de Guimaraes - Estoril
    17:00 Maritimo - Arouca                      
    17:00 Boavista - Moreirense              
    17:00 Belenenses - Rio Ave                
    17:00 Sporting CP - Nacional              
    17:00 Gil Vicente - Benfica                  

32. Runde

  • 10. maj 2015                
    17:00 Moreirense - Vitoria de Setubal                        
    17:00 Estoril - Sporting CP                   
    17:00 Benfica - Penafiel                       
    17:00 Arouca - Boavista                       
    17:00 Nacional - Vitoria de Guimaraes                        
    17:00 FC Porto - Gil Vicente               
    17:00 Braga - Maritimo                         
    17:00 Academica - Belenenses         
    17:00 Rio Ave - P.Ferreira                   

33. Runde

  • 17. maj 2015                
    17:00 Maritimo - Rio Ave                     
    17:00 Penafiel - Gil Vicente                
    17:00 Vitoria de Guimaraes - Benfica                          
    17:00 Belenenses - FC Porto              
    17:00 Sporting CP - Braga                    
    17:00 P.Ferreira - Academica             
    17:00 Boavista - Nacional                    
    17:00 Moreirense - Estoril                  
    17:00 Vitoria de Setubal - Arouca    

34. Runde

  • 24. maj 2015                
    17:00 Benfica - Maritimo                     
    17:00 Academica - Vitoria de Guimaraes                   
    17:00 FC Porto - Penafiel                     
    17:00 Estoril - Boavista                         
    17:00 Rio Ave - Sporting CP                
    17:00 Gil Vicente - Belenenses         
    17:00 Arouca - Moreirense                
    17:00 Nacional - P.Ferreira                 
    17:00 Braga - Vitoria de Setubal        
---------------------------------------------------------------------------------------------
Størst i Europa --> Unibet --> stort fokus og høje odds på Tour de France 2015 etaperne,  La Liga, Premier League, Bundesligaen fodbold, Ligue 1, Champions League 2015/16, EM i herre håndbold, Europa League 2014/15 og Superligaen.
 

18+ Spil ansvarligt og med måde

Copyright © Impulsive Energy Ltd - All Rights Reserved.

SEO CMS system & web Content Management System by Media2 A/S.


HTML5 | CSS3