top
Indtast venligst dit brugernavn og adgangkode:
Glemt din adgangskode?
















































 

Kampprogram for 2. division Øst for sæson 2014/15

Kampprogram for 2. division Øst for sæson 2014/2015

2. division Øst kampprogrammet 2014/15 præsenteret i en enkel og overskuelig punktform. Fodboldrækken i Øst Danmark starter 9. august, mens sidste spilledag er 20. juni 2015.

Fodboldkampe 2. division Øst med dato og starttidspunkter

1. Runde

  • 09. august 2014          
    13:00 HIK - Avedøre 
    13:00 Herlev - BSV    
    13:00 B 1908 - Frem  
    15:00 Rishøj - Hvidovre                        
  • 10. august 2014          
    13:00 Svebølle - B 93
    13:00 FC Helsingør - Avarta                
    13:30 Holbæk - GVI  
    15:00 Nykøbing FC - Fremad Amager                          

2. Runde

  • 16. august 2014          
    13:00 Avedøre - Herlev                        
    14:00 GVI - Svebølle 
    15:00 Frem - Nykøbing FC                   
    15:00 BSV - FC Helsingør                      
  • 17. august 2014          
    13:00 Fremad Amager - Rishøj          
    13:00 Hvidovre - Holbæk                     
    13:00 Avarta - B 1908                            
  • 20. august 2014          
    19:00 B 93 - HIK          

3. Runde

  • 22. august 2014          
    18:30 HIK - GVI           
  • 23. august 2014          
    13:00 Herlev - B 93    
    13:00 B 1908 - BSV     
    15:00 Rishøj - Nykøbing FC                 
  • 24. august 2014          
    13:00 Avarta - Frem  
    13:00 FC Helsingør - Avedøre            
    13:00 Svebølle - Hvidovre                   
    13:30 Holbæk - Fremad Amager      

4. Runde

  • 28. august 2014          
    19:00 B 93 - FC Helsingør                     
  • 30. august 2014          
    13:00 Avedøre - B 1908                        
    14:00 GVI - Herlev     
    15:00 Frem - Rishøj   
    15:00 BSV - Avarta    
  • 31. august 2014          
    13:00 Hvidovre - HIK
    13:00 Fremad Amager - Svebølle     
    15:00 Nykøbing FC - Holbæk              

5. Runde

  • 06. september 2014 
    13:00 HIK - Fremad Amager               
    13:00 Herlev - Hvidovre                       
    13:00 B 1908 - B 93    
    15:00 BSV - Frem       
  • 07. september 2014 
    13:00 Svebølle - Nykøbing FC            
    13:00 FC Helsingør - GVI                      
    13:00 Avarta - Avedøre                        
    13:30 Holbæk - Rishøj                           

6. Runde

  • 13. september 2014 
    13:00 Avedøre - BSV
    14:00 GVI - B 1908     
    15:00 Frem - Holbæk                            
    15:00 Rishøj - Svebølle                         
    15:00 B 93 - Avarta    
  • 14. september 2014 
    13:00 Fremad Amager - Herlev         
    15:00 Nykøbing FC - HIK                      
    17. september 2014 
    18:30 Hvidovre - FC Helsingør           

7. Runde

  • 20. september 2014 
    13:00 Avedøre - Frem                          
    13:00 B 1908 - Hvidovre                       
    13:00 HIK - Rishøj      
    13:00 Herlev - Nykøbing FC                
    15:00 BSV - B 93         
  • 21. september 2014 
    13:00 Avarta - GVI     
    13:00 Svebølle - Holbæk                      
    13:00 FC Helsingør - Fremad Amager                          

8. Runde

  • 26. september 2014 
    18:30 Hvidovre - Avarta                       
  • 27. september 2014 
    14:00 GVI - BSV          
    15:00 Frem - Svebølle                           
    15:00 Rishøj - Herlev
    15:00 B 93 - Avedøre
  • 28. september 2014 
    13:00 Fremad Amager - B 1908         
    13:30 Holbæk - HIK   
    15:00 Nykøbing FC - FC Helsingør    

9. Runde

  • 04. oktober 2014       
    13:00 Avedøre - GVI
    13:00 HIK - Svebølle 
    13:00 Herlev - Holbæk                          
    13:00 B 1908 - Nykøbing FC                
    15:00 B 93 - Frem       
    15:00 BSV - Hvidovre                            
  • 05. oktober 2014       
    13:00 FC Helsingør - Rishøj                 
    13:00 Avarta - Fremad Amager         

10. Runde

  • 10. oktober 2014       
    18:30 Hvidovre - Avedøre                   
  • 11. oktober 2014       
    14:00 GVI - B 93          
    15:00 Frem - HIK        
    15:00 Rishøj - B 1908
  • 12. oktober 2014       
    13:00 Svebølle - Herlev                        
    13:00 Fremad Amager - BSV              
    13:30 Holbæk - FC Helsingør              
    15:00 Nykøbing FC - Avarta                

11. Runde

  • 18. oktober 2014       
    13:00 B 1908 - Holbæk                          
    13:00 Herlev - HIK     
    13:00 Avedøre - Fremad Amager    
    14:00 GVI - Frem       
    15:00 B 93 - Hvidovre                            
    15:00 BSV - Nykøbing FC                     
  • 19. oktober 2014       
    13:00 Avarta - Rishøj
    13:00 FC Helsingør - Svebølle            

12. Runde

  • 24. oktober 2014       
    18:30 Hvidovre - GVI
  • 25. oktober 2014       
    13:00 HIK - FC Helsingør                       
    15:00 Rishøj - BSV     
    15:00 Frem - Herlev  
  • 26. oktober 2014       
    13:00 Svebølle - B 1908                        
    13:00 Fremad Amager - B 93              
    13:30 Holbæk - Avarta                          
    15:00 Nykøbing FC - Avedøre            

13. Runde

  • 31. oktober 2014       
    18:30 Hvidovre - Frem                          
  • 1. november 2014     
    13:00 BSV - Holbæk  
    13:00 Avedøre - Rishøj                         
    13:00 B 1908 - HIK      
    14:00 GVI - Fremad Amager              
    15:00 B 93 - Nykøbing FC                     
  • 2. november 2014     
    13:00 Avarta - Svebølle                        
    13:00 FC Helsingør - Herlev                

14. Runde

  • 08. november 2014  
    13:00 Rishøj - B 93     
    13:00 Frem - FC Helsingør                   
    13:00 Herlev - B 1908                            
    13:00 HIK - Avarta     
  • 09. november 2014  
    13:00 Svebølle - BSV
    13:00 Fremad Amager - Hvidovre    
    13:30 Holbæk - Avedøre                     
    15:00 Nykøbing FC - GVI                      

15. Runde

  • 14. november 2014  
    18:30 Hvidovre - Nykøbing FC           
    15. november 2014  
    13:00 Avarta - Herlev                            
    13:00 Frem - Fremad Amager           
    13:00 BSV - HIK           
    13:00 Avedøre - Svebølle                    
    13:00 B 1908 - FC Helsingør                 
    14:00 GVI - Rishøj      
    15:00 B 93 - Holbæk  

16. Runde

  • 28. marts 2015            
    13:00 B 1908 - GVI     
    13:00 HIK - Nykøbing FC                      
    13:00 Herlev - Fremad Amager         
    15:00 BSV - Avedøre
  • 29. marts 2015            
    13:00 Avarta - B 93    
    13:00 Svebølle - Rishøj                         
    13:00 FC Helsingør - Hvidovre           
    13:30 Holbæk - Frem                            

17. Runde

  • 02. april 2015              
    13:00 Hvidovre - Herlev                       
    15:00 Frem - BSV       
    15:00 Avedøre - Avarta                        
    15:00 B 93 - B 1908    
    15:00 GVI - FC Helsingør                      
    15:00 Rishøj - Holbæk                           
    15:00 Nykøbing FC - Svebølle            
    15:00 Fremad Amager - HIK               

18. Runde

  • 06. april 2015              
    13:00 Avarta - BSV    
    13:00 FC Helsingør - B 93                     
    13:00 Svebølle - Fremad Amager     
    15:00 Rishøj - Frem   
    15:00 HIK - Hvidovre
    15:00 Herlev - GVI     
    15:00 Holbæk - Nykøbing FC              
    15:00 B 1908 - Avedøre                        

19. Runde

  • 10. april 2015              
    18:30 Hvidovre - Svebølle                   
  • 11. april 2015              
    13:00 Avedøre - FC Helsingør            
    14:00 GVI - HIK           
    15:00 B 93 - Herlev    
    15:00 BSV - B 1908     
    15:00 Frem - Avarta  
  • 12. april 2015              
    13:00 Fremad Amager - Holbæk      
    15:00 Nykøbing FC - Rishøj                 

20. Runde

  • 18. april 2015              
    13:00 HIK - B 93          
    13:00 Herlev - Avedøre                        
    13:00 B 1908 - Avarta                            
    15:00 Rishøj - Fremad Amager          
  • 19. april 2015              
    13:00 FC Helsingør - BSV                      
    13:00 Svebølle - GVI 
    13:30 Holbæk - Hvidovre                     
    15:00 Nykøbing FC - Frem                   

21. Runde

  • 24. april 2015              
    18:30 Hvidovre - Rishøj                        
  • 25. april 2015              
    13:00 Avedøre - HIK 
    14:00 GVI - Holbæk  
    15:00 B 93 - Svebølle
    15:00 BSV - Herlev    
    15:00 Frem - B 1908  
  • 26. april 2015              
    13:00 Fremad Amager - Nykøbing FC                          
    13:00 Avarta - FC Helsingør                

22. Runde

  • 02. maj 2015                
    13:00 HIK - BSV           
    13:00 Herlev - Avarta                            
    15:00 Rishøj - GVI      
  • 03. maj 2015                
    13:00 Svebølle - Avedøre                    
    13:00 FC Helsingør - B 1908                 
    13:00 Fremad Amager - Frem           
    13:30 Holbæk - B 93  
    15:00 Nykøbing FC - Hvidovre           

23. Runde

  • 08. maj 2015                
    18:30 Hvidovre - Fremad Amager    
  • 09. maj 2015                
    13:00 B 1908 - Herlev                            
    13:00 Avedøre - Holbæk                     
    14:00 GVI - Nykøbing FC                      
    15:00 BSV - Svebølle
    15:00 B 93 - Rishøj     
  • 10. maj 2015                
    13:00 Avarta - HIK     
    13:00 FC Helsingør - Frem                   

24. Runde

  • 16. maj 2015                
    13:00 HIK - B 1908      
    13:00 Herlev - FC Helsingør                
    15:00 Frem - Hvidovre                          
    15:00 Rishøj - Avedøre                         
  • 17. maj 2015                
    13:00 Svebølle - Avarta                        
    13:00 Fremad Amager - GVI              
    13:30 Holbæk - BSV  
    15:00 Nykøbing FC - B 93                     

25. Runde

  • 22. maj 2015                
    18:30 Avarta - Holbæk                          
  • 23. maj 2015                
    13:00 Herlev - Frem  
    13:00 B 1908 - Svebølle                        
    13:00 Avedøre - Nykøbing FC            
    14:00 GVI - Hvidovre
    15:00 B 93 - Fremad Amager              
    15:00 BSV - Rishøj     
  • 24. maj 2015                
    13:00 FC Helsingør - HIK                       

26. Runde

  • 29. maj 2015                
    18:30 Hvidovre - B 93                            
  • 30. maj 2015                
    13:00 HIK - Herlev     
    15:00 Frem - GVI       
    15:00 Rishøj - Avarta
  • 31. maj 2015                
    13:00 Fremad Amager - Avedøre    
    13:00 Svebølle - FC Helsingør            
    13:30 Holbæk - B 1908                          
    15:00 Nykøbing FC - BSV                     

27. Runde

  • 03. juni 2015                
    19:00 B 93 - GVI          
    19:00 Avedøre - Hvidovre                   
    19:00 HIK - Frem        
    19:00 Herlev - Svebølle                        
    19:00 FC Helsingør - Holbæk              
    19:00 B 1908 - Rishøj
    19:00 Avarta - Nykøbing FC                
    19:00 BSV - Fremad Amager              

28. Runde

  • 06. juni 2015                
    14:00 GVI - Avedøre
    15:00 Frem - B 93       
    15:00 Rishøj - FC Helsingør                 
  • 07. juni 2015                
    13:00 Fremad Amager - Avarta         
    13:00 Svebølle - HIK 
    13:00 Hvidovre - BSV                            
    13:30 Holbæk - Herlev                          
    15:00 Nykøbing FC - B 1908                

29. Runde

  • 13. juni 2015                
    15:00 Avedøre - B 93
    15:00 BSV - GVI          
    15:00 Avarta - Hvidovre                       
    15:00 Svebølle - Frem                           
    15:00 HIK - Holbæk   
    15:00 Herlev - Rishøj
    15:00 FC Helsingør - Nykøbing FC    
    15:00 B 1908 - Fremad Amager         

30. Runde

  • 20. juni 2015                
    15:00 B 93 - BSV         
    15:00 GVI - Avarta     
    15:00 Hvidovre - B 1908                       
    15:00 Holbæk - Svebølle                      
    15:00 Rishøj - HIK      
    15:00 Nykøbing FC - Herlev                
    15:00 Fremad Amager - FC Helsingør                          
    15:00 Frem - Avedøre
---------------------------------------------------------------------------------------------
Størst i Europa --> Unibet --> stort fokus og høje odds på Tour de France 2015 etaperne,  La Liga, Premier League, Bundesligaen fodbold, Ligue 1, Champions League 2015/16, EM i herre håndbold, Europa League 2014/15 og Superligaen.
 

18+ Spil ansvarligt og med måde

Copyright © Impulsive Energy Ltd - All Rights Reserved.

SEO CMS system & web Content Management System by Media2 A/S.


HTML5 | CSS3